Film: Dolittle / The Voyage of Doctor Dolittle (2020)

Veselý rodinný príbeh o doktorovi Dolittleovi, ktorý vie komunikovať so zvieratami. Jeho najbližší priatelia sú trochu netypickí. Sú nimi úzkostlivá gorila, uletená hus, cynický pštros, uzimený ľadový medveď, pes, ktorému poriadne neslúžia zmysly alebo nadpriemerne inteligentný papagáj.

Dej filmu

Akčný, trochu bláznivý, ale aj frustrovaný doktor Dolittle, ktorému zomrela jeho milovaná manželka je povolaný na záchrannú akciu anglickej kráľovnej. Tá smrteľne ochorela. S partiou zvieracích kamarátov odchádza na nebezpečnú dobrodružnú cestu za liekom proti kráľovninej chorobe.

Liek sa nachádza na ďalekom mýtmi opradenom ostrove, kde žije doktorov svojský svokor so svojimi kumpánmi. Dolittlovu misiu komplikujú rozličné nástrahy a nedorozumenia a nebude také jednoduché dotiahnuť záchranu umierajúcej kráľovnej do úspešného konca.

Dojem z filmu trochu kazí prehnaný strih, nie veľmi vydarený timing a trochu slabší humor na to, že je to komédia, ale deti to nebudú riešiť až tak dramaticky.

Rodinný / Dobrodružný / Komédia / Fantasy
USA, 2020, 102 min
Réžia: Stephen Gaghan;
Hrajú: Robert Downey Jr., Harry Collett, Antonio Banderas, Michael Sheen, Jessie Buckley, Ralph Ineson, Jim Broadbent, Kasia Smutniak, Carmel Laniado, Emma Thompson, Rami Malek;

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide):

Sex, nahota, vyzývavosť a intimita:

Násilie a brutalita: Pár krát súboj zvierat.

Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky): Asi 1x božekovanie.

Alkohol/Drogy/Fajčenie:

Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:

Iné:

Vhodnosť pre deti/mládež od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.