Film: Mrázik / Morozko / Морозко (1964)

Kultová vianočná rozprávka Mrázik, ktorú sledujú a poznajú desiatky rokov už celé generácie. Rozprávka, ktorú nejeden divák vydrží pozerať zas a znova.

Film_Mrazik_1964

Dej filmu

Bol raz jeden starý muž, ktorý mal dobrú a pracovitú dcéru Nastenku. Oženil sa však so zlou ženou, ktorá ich oboch týrala aj spolu s jej rozmaznanou dcérou Marfušou.

A pretože Marfuša nebola veľmi krásna, macocha krásnu Nastenku ešte viac neznášala a vymýšľala, ako sa jej zbaviť. Až ju napokon jednej tuhej zimy vyhnala do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.

Našťastie sa v lese o o Nastenku postaral Mrázik, strážca zimného lesa.

V tom istom čase, ale na inom mieste, vyšiel do sveta pekný silák Ivan. Prekonal zbojníkov, poradil si s babou Jagou, ale urazil dedka hríbika.

Tak sa stal medveďom a musel robiť dobré skutky, aby získal späť svoju ľudskú tvár a získal srdce Nastenky.

Rodinný / Rozprávka / Hudobný
Sovietský zväz, 1964, 79 min
Réžia: Alexandr Rou;
Hrajú: Alexandr Chvylja, Natalia Sedych, Eduard Izotov, Inna Čurikova, Georgij Milljar, Michail Janšin, Taťjana Peľtcer, Anastasia Zujeva, Taťjana Jukina, Lev Potěmkin, Olga Jukina, Anatolij Kubackij;

Mrázik – Slovenský dabing:

Český dabing:

Mínusy, ochrana detí a mládeže (Parents Guide)
Sex, nahota a intimita:
Násilie a brutalita:
Profánnosť, rúhanie, vulgarizmy (môže závisieť od jazykovej verzie filmu česká/ slovenská/titulky):
Alkohol/Drogy/Fajčenie:
Scény, ktoré môžu vyvolávať strach, stres:
Iné:
Vhodnosť pre deti od: 7

Hodnotné umenie je prospešné podporiť jeho kúpou. Podpora dobrej kinematografie, pomáha nielen tvorbe kvalitných filmov, ale je to aj prejav poctivosti a slušnosti voči tvorcom.